Boncuk Nakış Etkinliği

nursen

Üye
Katılım
28 Ara 2019
Mesajlar
20
Nakış, sadece babaannelerin yaptığı bir şey değildir. Siz de bu alandaki yeteneğinizi konuşturabilirsiniz!
İhtiyacımız olan şeyler sadece; çeşitli renk ve şekillerde boncuklar, grafit kalem, açık renkli kumaş ve dikiş iğnesinden ibaret.
Yapılışı:
  1. Çocuğunuzun nakış yapmak için bir kumaş seçmesine yardımcı olun. Açık renkli kumaşlar en iyi sonucu verir - renk ne kadar açıksa, boncuklar o kadar iyi görünür.
  2. Çocuğunuz boncuklardan hangi şekli yapmak istediğine karar vermelidir. Örneğin, bir uğur böceği, çiçek, kendi baş harfleri, ağaç vs. yapmak isteyebilir.
  3. Oluşturmak istediği şekli kumaş üzerine grafit kalem kullanarak çizmesine izin verin. (Kalem izleri daha sonra kumaşı nazikçe yıkayarak silinebilir, hafif deterjan ve su ile. kolayca çıkacaktır.)
  4. Çocuğunuzun seçmesi için boncukları birleştirin. Tasarımın farklı bölümleri için çeşitli renk ve boyutlarda boncuklar kullanabilir veya aynı rengi kullanabilir
  5. Normal dikişte olduğu gibi dikiş ipliği olan keskin bir dikiş iğnesi hazırlayın. Mümkün olan en büyük dikiş iğnesini kullanın. Gerekirse düğümü kumaşın arkasında tutmak için küçük bir boncukla ipliğin ucuna bir düğüm bağlayın.
  6. Çocuğunuza kumaşın arkasından öne doğru nasıl dikileceğini gösterin - iğneyi kumaşın arkasından geçirin. Diğer taraf çıktığında, iğneye bir boncuk ekleyin ve ipliği içinden çekin. İğneyi kumaşın önünden geri itin ve arkadan çekin (tutması gerekebilir)
bu adımı gerçekleştirirken boncuk yerine yerleştirilir. Boncuk, kumaşın yüzeyine düz bir şekilde döşenir ve kalemli tasarımı doldurmaya başlar!
7. Tasarımı boncuklarla dolana kadar bu sürece devam etmesini sağlayın (zaman alıcı olabilir - nakış hem sanat hem de sabır için harika bir egzersizdir!).
Gerekirse düğümü yerinde tutmak için bir boncuk bulunan son düğüm kumaşın arkasına gider.
8. Şimdi boncuklu el yapımı tasarımının tadını çıkarabilir!


62
 
Üst