El Yapımı Bebek

nursen

Üye
Katılım
28 Ara 2019
Mesajlar
20
Çocuğunuz, çok fazla malzeme veya oyuncak içermeyen ev yapımı bir bebek yapacak. Sadece birkaç malzemeye ihtiyaç vardır.


  1. Kumaşın iki parçasını birbirinden geçirmesini sağlayın, böylece ortasından "X" şeklinde geçerler.
  2. Onu “+” işareti şeklinde, X ipliğinin ortasına iki çubuk bırakmasını sağlayın.
  3. Ona iki alt iplik ucunu almasını ve çubukların merkezinden çekmesini söyleyin. Çubukları çapraz şeklinde tutarak çift düğüm atmalıdır. Sonra diğer ipliğin uçlarını almalı ve başka bir çift düğüm bağlamalıdır.
4.
Bebek "kafası" için, çocuğunuzun kumaş karesinin ortasına iki pamuk topu koymasını sağlayın. Kareyi pamuğun etrafına katlayın. Şuradan bir çubuk ucu takın. bebeğin "beden" i kumaş karenin açık ucuna (pamuk içine). Kumaşın demetlenmiş ucunu başını sabitleyen küçük bir şerit veya lastik bantla bağlayın.
  1. Kumaşa dikdörtgeni yerleştirin. Makasla iki delik açın.
  2. Bebeğin kollarını kumaşın sol tarafındaki deliklerden geçirmesine izin verin. Kumaşın geri kalanını diğer iki deliğe ulaşana kadar bebeğin etrafına sarın. Sonra kollarını diğer iki delikten geçirin.
Bebek tamamlandığında, kızınız kumaş işaretleyici ile bir yüz çizebilir veya saç için tutkal ipliği yapabilir. Ya da bebeği olduğu gibi bırakabilir. Her iki şekilde de, tadını çıkarın!

60
 
Üst