Ev Yapımı Kurabiye Kesiciler

nursen

Üye
Katılım
28 Ara 2019
Mesajlar
20
Herkes ev yapımı kurabiyeleri sever, ama hiç kendi kurabiye kesicinizi sıfırdan yapmayı düşündünüz mü? Bu etkinlik, şekil tanımaya ve iyi sanatsal yeteneklere kadar tüm becerilerinizi geliştirecek!
Yapılışı:

  1. Çocuğunuza kurabiye olarak görmek isteyebileceği şekilleri düşünmesini sağlayarak başlayın: yıldızlar, kalpler ve şekerler gibi mevsimsel şekiller popülerdir. Peki ya spor malzemeleri, hayvanlar ya da en sevdiği çizgi film karakteri gibi alışılmadık bir şey? Elbette onlar da olabilir.
  2. Şekli beyaz kağıda çizdirin ve kesin.
  3. Alüminyum tavadan düz dikdörtgen şeritler (yaklaşık ½ ila 1 inç genişlik ve buna uzunlukta) kesmesine yardımcı olun. Alüminyum kenarları keserke keskindir, bu yüzden lütfen dikkatli olun — eldiven bile giymek isteyebilirsiniz.
  4. Dikdörtgen şeritleri alın ve kağıt şeklinin kenarı etrafında şekillendirin. Birden fazla şerit kullanması gerekebilir, bu tasarımın boyutuna bağlıdır. Bu durumda, dikdörtgenin üst kenarlarında bantla ikinci bir dikdörtgen alüminyum şerit takılabilir.
  5. Kurabiye kesiciler bittiğinde, onları kurabiye hamurunun kesiminde deneyin! Beyaz ekmeği kesmek için de kullanabilirsiniz. Kesiciyi aşağı doğru bastırın.
Fazla hamur gerekirse bir tereyağı bıçağı ile kesicinin kenarlarını düzeltmek yardımcı olur.64
 
Üst