Halka Küpeler Nasıl Yapılır?

nursen

Üye
Katılım
28 Ara 2019
Mesajlar
20
Büyük halka küpeler popülerdir. Çünkü onlar hafif, havalı ve eğlencelidir. Çocuğunuzun kendine ait bir çift küpe yapmasına yardım edin. Hem de en sevdiği renkler, okul renkleri veya belki de en sevdiği spor takımının renkleri ile.
Malzemeler:

Çift halka küpe
tek renkte diş ipi
Küçük boncuk
Makas
kâğıt
Pamuk bez
Yapılışı:
  1. Çocuğunuzun gerçek küpeler üzerinde çalışabilmesi için boncukları nakış ipi üzerine geçirmesi gerekir. İğne kullanmak yerine az miktarda kağıt üzerine tutkal sıkın. İpliği tutkalın içine daldırın ve ipliğin ucunu bükün, tutkal kururken sıkıca sıkın. Bu sivri uç boncukların içinden geçecek kadar küçük olmalıdır.
  2. Küpeler için kaç tane boncukya ihtiyacınız olduğunu belirleyin.
  3. Açık küpenin bir ucundan tutarak, küpenin küçük bir kısmını tutkalla kaplamak için pamuklu çubuğu kullanın.
  4. Tutkal kurumadan çabuk bitirin. Nakış ipinin ucunu yerine bastırın ve ardından küpeyi iplikle sarmaya başlayın.
  5. Küpenin, boncuklar dahil olmak üzere başlamak istediğiniz kısmına ulaştığınızda, bir boncuğu sardıkça küpeye karşı yerinde tutun. İpliği sarın. Başka bir boncuk eklemeden önce en az iki kez bunu tekrarlayın.
  6. Gerektiğinde tutkal ekleyin ve tamamını kaplayana kadar sarmaya devam edin. İpliği kesin, bu ucu tutkalla kaplayın ve yerine bastırın.
  7. İkinci küpeyi tamamlamak için iplik üzerinde yeterli boncuk var mı? Değilse, Adım 1 ve 2'de yaptığınız gibi boncuklar ekleyin. Yeterli varsa Adımları tekrarlayın
Çocuğunuz farklı iplik kombinasyonlarını deneyerek ek küpeler yapabilir. Küpeleri örtmek için iki rengi birlikte bükebilir, küpenin yarısını bir renkte, yarısını başka bir renkte veya tamamen farklı bir şeyde yapabilirsiniz.


58
 
Üst