Sakinleştirici Şişe Yap

nursen

Üye
Katılım
28 Ara 2019
Mesajlar
20
Öğrencilerinizin rahatlamasına yardımcı olmanız mı gerekiyor? Bu etkinlik öğrencilerinizin derin nefes almayı, kendilerini rahatlatmayı ve kendilerini sakinleştirmeyi öğrenmelerine yardımcı olacaktır.
Sakinleştirilen şişe yapıldıktan sonra, çocuğunuz şişenin içindeki parıltıyı yerine otururken derin nefes alsın. Ne kadar çok yapıştırıcı kullanırsanız, o kadar uzun parıltı olacaktır. Bu strateji işe yarar çünkü parıltıların yerleşmesi biraz zaman alır, bu yüzden izlemek çocukların uzun nefes almasını sağlar.
Neye ihtiyacın var:
Küçük plastik şişeler
Ilık, hafif sıcak su
Tutkal
2-3 damla gıda boyası (şişe boyutuna bağlı olarak)

çalışma kağıdı
Yapılışı:

 1. Öğrencilerinizle güçlü bir duygu hissettiklerinde vücutlarının nasıl hissettiği hakkında konuşun.
 2. Dinlenmek için kullanabilecekleri stratejiler olduğunu açıklayın. Nefes almanın nasıl sakinleştirici bir etkisi olduğunu görebilmeleri için onlara, diyaframından birkaç derin nefes almalarını söyleyin.
 3. Stresli, üzgün veya bunalmış hissettiklerinde onlara yardımcı olmak için bugün sakin bir şişe yapacaklarını paylaşın.
 4. Şişe tamamen doluncaya kadar ılık su eklemelerini sağlayın.
 5. Tutkalı ekleyin ve su ile birleştirilene kadar karıştırın.
 6. 2-3 damla gıda boyası ekleyin. Çok fazla eklememeye dikkat edin yoksa parıltıyı görmek zor olacaktır.
 7. Mevcut karışımla birleştirilene kadar iyice karıştırın. İsteğe bağlı: Sakinleştirici şişeye daha güzel bir etki vermek için bir damla bebek yağı veya sıvı sabun kullanın.
 8. Şişeyi sabitlemek için bant kullanın ve kapalı konumda olduğundan emin olun.
 9. Şişenize bir isim verin.
 10. Bu şişeyi kullanarak her gün nefes egzersizleri yapın.
 11. Evet, onlarla birlikte derin nefes egzersizi yapmak ve kendiniz için de sakinleştirici bir şişe yapmak çok eğlenceli olabilir!57
 
Üst